neděle 10. února 2013

App Dialer - geniální aplikace pro Android

Každou chvíli narazím na Androidu na nějakou aplikaci, která mi buď nějakým způsobem zpříjemní či usnadní život, nebo mi usnadní používání mobilu samotného. Aplikace App Dialer, kterou vám dnes chci představit, patří do té druhé skupiny a považuju ji za jednu z nejlepších a nejužitečnějších, které jsem v poslední době potkal.

Speciálně to platí pro lidi, kteří mají na svém mobilu nainstalováno obrovské množství různých aplikací a stále řeší problém, jak k nim přistupovat co nejrychleji, bez zbytečného otevírání mnoha oken, bez zběsilého přepínání ploch nebo bez listování sáhodlouhými seznamy.

App Dialer od vývojáře Alexeje Masnyho vše zredujuje na jedinou ikonu a jediné okno. Když víte, co chcete spustit, je to bezkonkurenčně nejrychlejší způsob vyhledání a spuštění libovolné aplikace. Jak to celé funguje? Stejně, jako T9-dialer pro vytáčení čísel. Objeví se klávesnice, kde na každém tlačítku jsou 3-4 písmena. Vy vyťukáte část názvu aplikace. Už během vyťukávání vám aplikace nabízí v horním řádku ikony aplikací, které podle vámi dosud zadaných znaků odpovídají výběru. Jak vidíte na obrázku vlevo, autor screenshotu zjevně stiskl nejdříve tlačítko 4 - "GHI" a poté tlačítko 6- "MNO",  Takže je mu nabízen GMail (GHI, MNO), Instapaper (GHI, MNO) i vyhledávání Google (GHI, MNO). Pokud se v horním řádku objevila ikona aplikace, kterou chcete spustit, není třeba už nic dalšího psát. Klikněte na ikonu a tradá, kýžená aplikace je spuštěna.

Ikonu tohoto App Dialeru jsem si ihned šoupnul do docku svého launcheru, zrušil jsem dvě plochy se zástupci různých aplikací a do klasického seznamu aplikací jsem od té doby nevlezl. Je k neuvěření, že s tímto geniálně jednoduchým a jednoduše geniálním nápadem nepřišel někdo mnohem dříve.

Aplikace je určena pro Android 3.0 a vyšší, na GingerBreadu ho tedy nespustíte (škoda, nevidím pro to závažný důvod). Ke stažení je na Google Play Store [ ZDE ] zcela zdarma, má 900 kB a v tuto chvíli (10.2.) je hodnocena známkou 4,7.


Mohlo by vás také zajímat:

DroidNet.cz
- nejkvalitnější český web publikující informace o Androidu. Určený lidem, kteří jsou schopni přečíst texty delší než tři odstavce, aniž by se při tom křižovali a křičeli "TL;DR!"   Z českých android webů není DroidNet nejstarší, není největší, ale je nejlepší. Se s tím smiřte.

3 komentáře:

 1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětSmazat
 2. Až budu mít na svém DHD někdy výšší verzi OS než současný GB, testnu tuhle apku, nicméně pro GB (i nižší) existuje velmi podobná aplikace s týmž názvem:
  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ccpcreations.android.appdialer
  Má sice menší počet hodnocení od uživatelů, ale v tuto chvíli (11.2.) je hodnocena známkou 4,9 ;-)

  edit: menší překlep

  OdpovědětSmazat
 3. Sakra, to by se tak dobře vyjímalo na Světě Androida :)
  Díky za dobrý tip!
  Koukám, že od Tebe bych jedním dechem přečetl snad i návod k použití vysavače .))

  OdpovědětSmazat

Toto je soukromý prostor, v němž vládne despotický majitel blogu, který si tímto vyhrazuje právo neslušné či obtěžující komentáře mazat a jejich autory pověsit za koule do průvanu - a to bez ohledu na jejich pohlaví.