neděle 27. ledna 2013

Kam ten Scalex zmizel?

Když člověk kouří a chce s kouřením přestat, má v podstatě dvě možnosti. Buď přestávat kouřit pozvolna, nebo do toho praštit ze dne na den. Já byl před stejným rozhodnutím, které se netýkalo kouření, ale mého života na sociálních sítích.

Socsítě mě bavily. Hlavně Google+, ale i ten Facebook, tedy přesněji někteří konkrétní lidé na něm. Trávil jsem na socsítích hodně času. Až příliš mnoho. Každé plusko, každý lajk mi hezky namasíroval ego... ale co potom? Prd z toho. Hypotéku mi to nezaplatí, dceru mi to nevychová. A já potřebuju platit hypotéku a vychovávat dceru. V posledních 14 dnech jsem si měřil délku svého pobytu na socsítích. Vyšlo mi nepěkně velké číslo. Když třetinu z toho času věnuju práci, třetinu rodině a třetinu nějakému nepočítačovému způsobu relaxace (třeba pidlikání na klávesy nebo broušení fajfek), bude to pro všechny zúčastněné strany lepší.Byl tu ale jeden zásadní problém. Slabá vůle. Já si prostě nedokážu poručit, že se teď budu věnovat tlachání méně. Vydržel bych to pár dní a pak bych sklouznul do starých kolejí.  A tak jsem se rozhodl "zabít" sociálně-síťového Scalexe. Prudkým řezem. Během chvilky jsem deaktivoval svůj profil na Facebooku (a jakmile mi přijdou od Facebooku moje data, která si chci uchovat, tak profil zruším úplně), následně jsem si stáhnul svá Google+ data a zrušil profil na G+, zrušil jsem svůj profil na Twitteru, zrušil jsem své FB a G+ stránky včetně Scalexovo rekapů. Smiřte se s tím, nic jiného vám stejně nezbyde, stránky už neexistují.

Z internetu pochopitelně nemizím. Zůstává tu tento můj blog. Místo toho, abych denně několik hodin nekonstruktivně debatoval na sítích, prostě jednou za čas utřídím svoje myšlenky a na blogu vyřvu světu nějaké svoje ideje. Zůstává můj mail scalex (zamotaná kyselá ryba) scalex (tečka) cz, na kterém jsem k dosažení prakticky denně. Stejně tak bývám k dosažení na gtalku, byť ne nonstop. Nezrušil jsem a nezruším své účty na diskuzních serverech (Lopuch, Okoun, Nyx, Dýmka.net a podobné). Neruším ani svoji identitu v Second Life.

Kdo bude chtít, ten si mě najde, koho budu chtít najít, toho si taky najdu.

Děkuji, bylo mi s vámi na socsítích hezky a doufám, že pochopíte, že pro mé vlastní dobro byl tento rázný krok nutný.   8^)

    Scalex

P.S.  Neberte to, proboha, jako takové to oblíbené "odcházím a už se tu nikdy neukážu a nikdy nikam nic nenapíšu!"  Když v budoucnu uznám za vhodné zase na nějakou socsíť vlézt (třeba až doplatím hypotéku nebo vdám dceru), klidně tam zase vlezu a budu pokračovat v psaní. Můj odchod není póza, ale nutnost. Díky, že to tak chápete.

P.P.S. Tento článek má pokračování v následujícím blogpostu.